Fórum k seriálu Mesto tieňov
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toto fórum je fan fórom k seriálu Mesto tieňov
 
Pravidlá  DomovDomov  PortálPortál  Latest imagesLatest images  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 Skrotená hora (2005)

Goto down 

Páčil sa vám tento film?
áno
Skrotená hora (2005) I_vote_lcap100%Skrotená hora (2005) I_vote_rcap
 100% [ 1 ]
nie
Skrotená hora (2005) I_vote_lcap0%Skrotená hora (2005) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
50:50
Skrotená hora (2005) I_vote_lcap0%Skrotená hora (2005) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Celkom hlasov : 1
 

AutorSpráva
Admin
Admin
Admin
Admin


Počet príspevkov : 33
Registration date : 25.06.2008

Skrotená hora (2005) Empty
OdoslaťPredmet: Skrotená hora (2005)   Skrotená hora (2005) EmptyNe február 15, 2009 8:23 pm

Pekný film hovorí o tematike ktorá teraz hýbe svetom, vynikajúca dráma. Nádherná hudba. Tento film som najprv odsudzoval kvôli jeho tematike láska dvoch mužov mi pripadala chorá no výsledný efekt bol prekvapivý, táto dráma v mojom rebríčku patrí hneď na prvé miesto. Film ma milo prekvapil aj skvelými hereckými výkonmi Jeka Gyllenhola a Heatha Ledgera ktorý je podľa mňa fak super škoda že zomrel, jeho kariéra mohla trvať dlhšie... Krásna príroda, pekná kamera...Skrotená hora má však aj zopár silných kladov. Jeden z nich spočíva aj v scenári, ktorý celkom zaujímavo profiluje nielen hlavné postavy Jacka a Ennisa, ale aj vedľajšie postavy manželiek. Skrotená hora, hoci je príbehom dvoch kovbojov, nie je ani tak western, ako melodráma (resp. je aj tým aj tým). Na pohľad je veľkolepá, no skrýva v sebe množstvo súkromných citov a nerestí. O Skrotenej hore sa toho už popísalo a narozprávalo viac než dosť „Lovestory dvoch homosexuálnych cowboyov“ je podtitulok, ktorým sa začína väčšina správ hovoriacich o Hore ako o kontroverznom a odvážnom filme so skvelými ohlasmi kritikov. Ak je reálnosť odvahou, zasadenie gay elementu do výsostne heterosexuálneho prostredia kontrorverznosťou a bolestivo ustráchaná náklonnosť lovestory – dobre, ale tento film nechcel byť čudesnou senzáciou s ôsmimi nomináciami na Oscara(tri aj získal), chce byť jednoducho vnímaný. Či si ho pozriete alebo kôli nepríjemnému pocitu škatuľkovania (tiež som ho mal a preto som ho odsudzoval no nakoniec to bol super film) budete vnímať príbeh , ktorý vás nenásilne presvedčí, že láska je láska aj keď sa zrodí na málo pravdepodobnej o to však pevnejšej a trvácnejšej pôde…


Návrat hore Goto down
https://mestotienov.forumsk.com
 
Skrotená hora (2005)
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Fórum k seriálu Mesto tieňov :: Diskusie :: Diskusia o filmoch-
Prejdi na: